Infolinia 800 109 509

Co nowego w programie Microsoft Project 2016

Microsoft Project 2016 oferuje nowe i prostsze metody organizacji i monitorowania projektów, elastyczne funkcje ułatwiające rozpoczynanie pracy i poprawiających wydajność. Możemy w nim łatwo tworzyć nowoczesne raporty, monitorować postępy i skutecznie informować o szczegółach projektów zespoły i zainteresowane strony, a współpraca z Office 365 i Project Online daje nam zupełnie nowe możliwości w organizacji zespołów projektowych.

Pierwszą rzeczą, jaką widzimy po uruchomieniu programu MS Project 2016 jest jego nowy, szykowny wygląd, całkowicie spójny z pozostałymi aplikacjami pakietu Office 2016.
 
 
 
Jednak najbardziej interesujące są inne nowości. Przyjrzymy im się bliżej, by zobaczyć, jaką pomoc może nam zapewnić program Project 2016. Wśród nowości programu Project 2016 na wyróżnienie zasługują:
  • Wyświetlanie danych projektu przy użyciu całkiem nowego zestawu dostosowywanych raportów.
  • Rozmawianie z zespołem bez wychodzenia z programu Project przy użyciu wbudowanych funkcji programu Skype for Business.
  • Śledzenie ścieżek zadań w celu rozplątania gąszczu informacji widoku Wykres Gantta.
oraz wiele więcej…
 
Szybkie rozpoczynanie pracy
 
Zamiast stawiać Nas w obliczu pustego pliku, program Project 2016 oferuje skonsolidowane centrum rozpoczynania pracy z projektem. Możemy w nim przeglądać gotowe szablony, importować informacje z programu Excel lub witryny programu SharePoint albo po prostu wybrać pozycję Pusty projekt, aby uzyskać czysty dokument. Można w nim także otworzyć poprzednie projekty zapisane na komputerze lub w usłudze SkyDrive.
 
 
 
Wyświetlanie danych projektu
Raporty graficzne
 
 
 
Dzięki programowi Project 2016 możemy tworzyć rzeczowe, kolorowe, profesjonalne raporty bez konieczności eksportowania danych do innego programu. Możemy dodawać do raportów obrazy, wykresy, animacje, łącza i inne elementy — wszystko, czego potrzebujemy, aby przejrzyście i skutecznie udostępnić informacje o stanie projektu uczestnikom projektu i członkom zespołu. 
 
Całkiem nowy zestaw dostosowywanych raportów 
 
 
 
Całkiem nowy zestaw wstępnie zainstalowanych raportów wykorzystuje wszystkie zalety nowych możliwości z zakresu grafiki i formatowania. Tabelki danych odeszły w przeszłość, zastąpione przez wyraziste wykresy i obrazy lepiej przedstawiające całą historię już na pierwszy rzut oka. Do raportów tych można dodać lub z nich usunąć dowolne elementy, jakie tylko sobie życzymy.
 
Raporty dotyczące postępu realizacji 
 
 
 
Raporty dotyczące postępu realizacji przedstawiają pracę planowaną, wykonaną i pozostałą w postaci linii na wykresie. Wszyscy uczestnicy projektu mogą natychmiast zapoznać się z jego stanem i stwierdzić, czy projekt jest opóźniony w stosunku do harmonogramu, czy też może wyprzedza harmonogram.

Teraz możemy tworzyć dynamiczne raporty dotyczące postępu realizacji w samym programie Project — bez konieczności eksportowania danych!
 
Rozmawianie z zespołem 
 
Program Project 2016 ułatwia utrzymywanie kontaktu z członkami zespołu. Teraz uzyskanie aktualizacji postępu, zadanie szybkiego pytania lub nawet prowadzenie długiej dyskusji strategicznej możliwe jest bez opuszczania programu Project. Po prostu wystarczy wskazać kursorem nazwę użytkownika i uruchomić konwersację za pomocą wiadomości błyskawicznych, rozmowę wideo, wiadomość e-mail lub nawet połączenie telefoniczne. 
 
 
Aby skorzystać z tej funkcji, należy mieć zainstalowany oprogramowanie Microsoft Skype for Business lub nowsze. 
 
Śledzenie ścieżek zadań 
 
 
W przypadku złożonego projektu widok Wykres Gantta może zacząć przypominać splątany węzeł pasków i linii i łączy. Aby pomóc w ich posortowaniu, możemy wyróżnić łańcuch łączy — czyli ścieżkę zadań — każdego zadania. Wystarczy kliknąć zadanie, a wszystkie jego zadania poprzedniki zostaną wyświetlone w jednym kolorze, a wszystkie jego zadania następniki w innym.
 
Uwzględnianie projektów w dalekiej przyszłości 
 
Zapisywanie i udostępnianie plików w chmurze
Chmura to magazyn plików w sieci Web. Możesz uzyskać do niego dostęp za każdym razem, gdy znajdujesz się w trybie online. Teraz zapisywanie plików pakietu Office we własnej witrynie usługi OneDrive lub w witrynie organizacji jest łatwe. Stąd możesz uzyskać dostęp do harmonogramów programu Project, arkuszy kalkulacyjnych programu Excel, a także innych plików pakietu oraz wszystkie te elementy udostępniać.
 
 
 
Uwaga! Wyżej wymienione funkcje dotyczą wersji Professional oraz częściowo wersji Standard.
 
By sprawdzić, czym różnią się poszczególne wersje programu Project 2016 przeczytaj artykuł: Porównanie wersji Project 2016.
 
Praca niemal z każdego miejsca
 
Jeśli masz usługę Project Online, możesz uzyskać dostęp do pełnej wersji programu Project niemal z każdego miejsca nawet na komputerach, które nie mają zainstalowanego programu Project 2016. Potrzebujesz tylko połączenia internetowego i komputera z systemem Windows 7 (lub nowszym). Będziesz mieć zawsze najnowszą wersję, bo aktualizacje są automatyczne.
 

Zacznij już dziś pracę z Microsoft Project - skontaktuj się z KOMAKO: